کنترل های عضویت در ASP.Net
کنترل ChangePassword

مقدمه و معرفی کنترل ChangePassword :

از کنترل ChangePassword برای دادن امکان تغییر رمز عبور کاربران خود در سایت استفاده نمایید . به عبارت دیگر این کنترل ، به کاربرانی که در سایت شما قبلا ثبت نام کرده اند ، این امکان را می دهد که بنا بر میل خود و یا بر اساس مسایل امنیتی ، رمز عبور خود را عوض نمایند .

کنترل ChangePassword ، از بانک اطلاعاتی تعیین شده در خاصیت MembershipProvider خود برای دسترسی به رمز قبلی کارب ر و به روز کردن رمز جدید استفاده می نماید .چنانچه در این خاصیت نام بانک اطلاعاتی خاصی را برای این منظور تعیین نکنید ، این کنترل از بانک اطلاعاتی پیش فرض ASP.Net که در بخش Membership فایل web.config سایت تعیین شده است ، استفاده می نماید .
کنترل ChangePassword کاربر را قادر می سازد تا امور زیر را انجام دهد :

  • رمز عبور ورود به سایت خود را در صورت نیاز پس از وارد شدن به سایت ( Log In ) ، تغییر دهد
  • رمز عبور ورود با سایت خود را تغییر دهند ، حتی بدون اینکه به سایت وارد شوند . این حالت در صورتی امکانپذیر است که صفحه ای که کنترل ChangePassword در آن قرار دارد ، اجازه دسترسی به کاربران غیر عضو را داده و مقدار خاصیت DisplayUserName روی مقدار True تنظیم شده باشد .
  • تغییر رمز ورود به سایت یک کاربر دیگر ، حتی در صورتی که با اکانت خود وارد سایت شده باشند . این کار نیازمند این است که مقدار خاصیت DisplayUserName روی مقدار True تنظیم شده باشد .


راجع این مطلب سوال یا اشکالی دارید ؟! آن را در انجمن سایت مطرح نمایید ...         >>>>>  ورود به انجمن تخصصی


نطر خودتان درباره این صفحه را با ما در میان گذاشته و در صورت تمایل از Developer1 حمایت نمایید :

آیا مطالب این صفحه برای شما مناسب و مفید بوده است :

نام :                 
آدرس Email :    
 
نظر شما :  
 
سوال امنیتی : پایتخت ایران ؟      
حمایت از سایت Developer1