آموزش ASP.Net > کنترل های عضویت > کنترل CreateUserWizard
فراهم نمودن امکان ثبت نام برای کاربران توسط کنترل CreateUserWizard

مقدمه :

پس از اینکه سیستم ویب سایت ASP.Net خود را برای ثبت نام اعضای جدید فعال و تنظیم نمودید ، به راحتی از کنترل CreateUserWizard برای فراهم نمودن رابط کاربری آسان و مطمئن ، جهت ثبت نام اعضای جدید استفاده نمایید .
راهنمایی : برای دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه تنظیم و فعال سازی سیستم عضویت ASP.Net ، به راهکار آموزشی شماره 2 - 5 : ساخت یک سایت ASP.Net با قابلیت عضوگیری و ورود اعضا بروید .
راهنمایی 2 : اگر وب سایت خود را به گونه ای تنظیم نموده اید که کاربران از نام کاربری و رمز شناسایی ویندوز ( مثلا در شبکه های داخل سازمانی ) برای ورود به سایت استفاده می کنند ، نمی توانید امکانی را برای ثبت نام کاربران جدید در سایتتان قرار دهید .

نحوه فعال سازی امکان ثبت نام و کار با کنترل CreateUserWizard :

 1. یک صفحه جدید ASP.Net را برای عصویت اعضای جدید سایت خود ایجاد نمایید . توجه داشته باشید ، این صفحه بایستی برای تمامی کاربران از جمله کاربران غیر عضو ( Annonymous Users ) و کاربران وارد نشده به سایت ، قایل دسترس باشد .
 2. یک کنترل CreateUserWizard را از بخش کنترل های Login منوی Toolbox برنامه ، بر روی صفحه قرار دهید . کد آن بایستی به صورت زیر باشد :
  کد <asp:CreateUserWizard ID="CreateUserWizard1" Runat="server">
  </asp:CreateUserWizard>
  خروجی کنترل بر روی صفحه
  Sign Up for Your New Account
   
   
   
   
   
   
 3. مقدار خاصیت ContinueDestinationPageUrl ، کنترل را به آدرسی که می خواهید کاربر پس از انجام عملیات ثبت نام به آنجا فرستاده شود ( مثلا صفحه پروفایل یا صفحه خانه سایت ) ، قرار دهید .

راهنمایی 3 : هنگامی که کاربران عملیات ثبت نام را در سایت به طور موفقیت آمیز به پایان برسانند ، به صورت خودکار وارد سایت می شوند ( Log In می کنند ) .راجع این مطلب سوال یا اشکالی دارید ؟! آن را در انجمن سایت مطرح نمایید ...         >>>>>  ورود به انجمن تخصصی


نطر خودتان درباره این صفحه را با ما در میان گذاشته و در صورت تمایل از Developer1 حمایت نمایید :

آیا مطالب این صفحه برای شما مناسب و مفید بوده است :

نام :                 
آدرس Email :    
 
نظر شما :  
 
سوال امنیتی : پایتخت ایران ؟      
حمایت از سایت Developer1