راهکارهای موثر در ASP.Net > راهکار 4-1 : استفاده از کدهای مخفف و سریع HTML در ویژوال استودیو

استفاده از کدهای مخفف و سریع HTML در ویژوال استودیو :

این راهکار قصد دارد تا شما را با روش استفاده از کدهای میانبر و سریع Html ، در صفحات وب آشنا سازد . بوسیله این کدهای میانبر در ویژوال استودیو 2010 ، می توانید وقت و انرژی زیادی را در نوشتن کدها صرفه جویی نمایید .
کارهای ارائه شده در این راهکار عبارتند از :

 •  مقدمات و پیش نیازها .
 •  کدهای میانبری چگونه کار می کنند ؟
 •  اضافه کردن و استفاده از کدهای میانبر .
 •  اجرای صفحه .

برای حمایت از این پروژه ، کتاب راهکارهای موثر در ASP.Net را دانلود نمایید ...

پیش نیازها :

برای انجام و تکمیل این راهکار شما به نرم افزارهای Microsoft Visual Studio 2010 یا Microsoft Visual Web Developer نیاز دارید .

کدهای میانبر چگونه کار می کنند ؟

ویژوال استودیو شامل بیش از 200 کد میانبر برای C# ، XML ، Html و ... می باشد . کدهای میانبر شامل کدهای از قبل نوشته شده و آماده هستند که کاربر می تواند برای سرعت در کار ، از آنها استفاده نماید .
از کد های میانبر زمانی که در محیط کدنویسی ویژوال استودیو ( Source View ) هستید و یا در هنگام طراحی صفحات وب می توانید استفاده کنید . در این راهکار شما کدهای Html و Asp.Net را به صفحات وب اضافه خواهید کرد . تقریبا اکثر کدهای میانبر ، یک روش سریع برای وارد کردن کدها دارند . برای مثال ، زمانی که می خواهید یک دکمه فرمان Button بر روی صفحه وارد کنید ، می توانید عبارت bu> را نوشته و دوبار پشت سر هم کلید Tab را بزنید . ویرایشگر ویژوال استودیو ، بصورت اتوماتیک کد کامل دکمه فرمان Button را به شکل زیر وارد صفحه می کند :

   <asp:Button ID="Button1" Text="text" runat="server" />

این راهکار شما را با سریع ترین روش های وارد کردن کدهای میانبر آشنا می سازد . اما به هر حال ، شما می توانید از راه های زیر نیز کدهای میانبر را وارد نمایید :

 •  اشاره گر موس را در جایی که می خواهید کد میانبر وارد شود قرار داده ، کلیک راست نموده و گزینه Insert Snippet را انتخاب کنید .
 •  اشاره گر موس را در جایی که می خواهید کد میانبر وارد شود قرار داده ، کلیدهای Ctrl+X یا Ctrl+K را بزنید . لیستی باز می شود که از میان آنها می توانید Snippet مورد نظر خود را انتخاب نمایید .
 •  واژه ای که می خواهید کد میانبر را به آن اضافه کنید ، انتخاب کرده سپس کلیک سمت راست کرده و گزینه Surround With را انتخاب نمایید .
 •  از منوی Edit برنامه ، گزینه Intellisense را انتخاب کرده و سپس Insert Snippet را کلیک کنید .

برای مشاهده کلید های میانبری که در برنامه وجود دارند ، همچنین اضافه کردن به آنها ، می توانید از Code Snippest Manager استفاده کنید . در این بخش به آموزش کار با این دیالوگ باکس که عکس آنها را در زیر مشاهده می کنید می پردازیم :

برای مشاهده کدهای میانبر در هر زبان ، از منوی کرکره ای Language نام زبان مورد نظر خود را انتخاب نمایید . لیست کدهای میانبری آن زبان در منوی سمت راست نمایش داده می شود . برای اضافه کردن کد میانبر دلخواه خود به برنامه از گزینه Add و برای اضافه کردن کدهای میانبر آماده که از سایر منابع تهیه کرده اید گزینه Import را انتخاب نمایید .

وارد کردن کدهای مخفف به برنامه :

 1.  صفحه مورد نظر خود را در حالت کدنویسی (Source View) باز کنید .
 2.  اشاره گر متن را در جایی که می خواهید کد مورد نظرتان وارد شود قرار دهید .
 3.  اولین حروف کد مورد نظر خود را تایپ نمایید . برای مثال bu> .
 4. در این هنگام یک منوی کرکره ای باز می شود که شامل المنت های Html , Asp.Net ... و سایر کد های میانبر می باشد . المنت های Html با یک آیکون زرد کوچک و کدهای میانبر Asp.Net با یک آیکون شبیه یک کاغذ پاره مطابق عکس های زیر مشخص هستند .
 5. دکمه Tab را دوبار پشت سر هم بزنید . برنامه کد کامل یک <button> را بر روی صفحه قرار می دهد .
 6. دکمه Enter را زده و به خط بعدی بروید . سپس کلید ترکیبی Ctrl+K و سپس Ctrl+X را پشت سر هم بزنید . یک منو باز می شود که شامل تمام کلید های میانبر ویژوال استودیو می باشد .
 7. از منوی باز شده زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس به لیست کلیدهای میانبر هر زبان دسترسی پیدا می کنید .

از لیست های باز شده ، کلید میانبر مورد نظر خود را انتخاب کرده و دوبار کلید Tab را بزنید .
برنامه ، کد کامل آن کد میانبر را برایتان وارد می کند .

مرحله آخر - اجرای نهایی صفحه :

پس از وارد نمودن کدهای مورد نظر خود ، با زدن Ctrl+F5 صفحه را اجرا نمایید .

دانلود فایل عملی پروژه و نسخه PDF راهکارراجع این مطلب سوال یا اشکالی دارید ؟! آن را در انجمن سایت مطرح نمایید ...         >>>>>  ورود به انجمن تخصصی


نطر خودتان درباره این صفحه را با ما در میان گذاشته و در صورت تمایل از Developer1 حمایت نمایید :

آیا مطالب این صفحه برای شما مناسب و مفید بوده است :

نام :                 
آدرس Email :    
 
نظر شما :  
 
سوال امنیتی : پایتخت ایران ؟      
حمایت از سایت Developer1