بخش کار با صفحات ASP.Net     >     انتقال کاربر به یک صفحه دیگر در ASP.Net

انتقال کاربر به یک صفحه دیگر در ASP.Net :

ممکن است بخواهید کاربر را از یک صفحه به یک صفحه دیگر ASP.Net انتقال دهید . این کار در هنگام کار با فرم های چند صفحه ای و یا نیاز به رفتن به صفحه ای دیگر پس از انجام یک عملیات ، مورد استفاده قرار می گیرد .
چندین روش برای انتقال کاربران به یک صفحه دیگر وجود دارد ، که به بررسی آنها می پردازیم :

  1. تنظیم صفحه برای رقتن به یک صفحه دیگر : در این حالت ، کاربر باید دکمه فرمانی را کلیک نماید که شما آن را به گونه ای تنظیم کرده اید ، تا در هنگام کلیک آن ، به صفحه مقصد منتقل شود . این روش برای فرم های چند صفحه ای مثل فرم ثبت نام مناسب است .
    نکته : این روش نیازمند تصمیم و عمل کاربر است . برای اطلاعات بیشتر به صفحه آموزش Cross-Page Posting in ASP.Net Pages بروید .
  2. استفاده دینامیک از مرورگر : در این حالت شما دستوری را به مرورگر کاربر ارسال می کنید تا صفحه جدید را در خواست کرده و کاربر را به آن منتقل کند . این روش به شما امکان می دهد تا به صورت برنامه ریزی شده به صفحه ای دیگر منتقل شوید .
    نکته : این روش باعث ایجاد یک درخواست جدید ( HTTP GET ) توسط مرورگر شده و اطلاعاتی که توسط متد Post می تواند انتقال داده شوند ، از بین خواهند رفت .
  3. استفاده از یک روش Server-Side به صورت دینامیکی : در این روش سرور به سادگی صفحه را به صفحه مورد نظر منتقل می کند . مزیت استفاده از این روش در این است که می توانید اطلاعات را بین صفحات منتقل کنید . مثلا اطلاعات یک فرم و ... . همچنین ایراد این روش این است که مرورگر از انتقال بین صفحات اطلاع مناسب پیدا نکرده و به همین خاطر اطلاعات صفحات مرور شده در آن ( History ) به روز نمی شود .


راجع این مطلب سوال یا اشکالی دارید ؟! آن را در انجمن سایت مطرح نمایید ...         >>>>>  ورود به انجمن تخصصی


نطر خودتان درباره این صفحه را با ما در میان گذاشته و در صورت تمایل از Developer1 حمایت نمایید :

آیا مطالب این صفحه برای شما مناسب و مفید بوده است :

نام :                 
آدرس Email :    
 
نظر شما :  
 
سوال امنیتی : پایتخت ایران ؟      
حمایت از سایت Developer1