بخش کار با صفحات ASP.Net     >     مرور کلی بر ساختار دستوری ( Syntax ) صفحات ASP.Net

مقدمه :

صفحات ASP.Net به روشی مشابه صفحات استاتیک HTML ساخته می شوند ( صفحاتی که کدهای قابل اجرا بر روی سرور ندارند ) ، اما دارای المنت ها و اجزای اضافه ای هستند که باعث می شوند تا سرور سایت در هنگام اجرا آنها را شناسایی کرده و به زبان ASP.Net کامپایل و اجرا کند .
مهمترین اجزایی که بین یک صفحه ASP.Net و یک صفحه HTML متفاوت هستند ، عبارتند از :

  1. پسوند فایل های aspx ، ASP.Net است ، برخلاف HTML که htm یا html هستند . این پسوند باعث می شود تا صفحه به زبان ASP.Net پردازش شود .
  2. یک المنت اصافه Page @ یا المنت هایی از این دست ، بسته به نوع صفحه ای که در حال طراحی هستید در ابتدای صفحات ASP.Net قرار دارد .
  3. تگ < form > که به صورت صحیح برای زبان ASP.Net نوشته شده باشد . استفاده از تگ < form > در صفحات ASP.Net هنگامی که یک کنترل سرور ASP.Net در آن باشد ، اجباری است .
  4. کنترل های سرور زبان ASP.Net که در HTML وجود ندارند .
  5. کدهای برنامه نویسی در صورتی که کدهای خود را درون صفحه ASP.Net و نه در یک فایل جداگانه قرار داده باشید .

در بخش های بعدی به تشریح هر یک از این المنت ها خواهیم پرداخت .

شما می توانید پسوند هر فایل html را به aspx تغییر دهید . در این صورت صفحه به عنوان یک صفحه ASP.Net پردازش و اجرا خواهد شد . به هر حال ، اگر صفحه شما دارای کدی نیست که بخواهد در سرور ASP.Net پردازش شود ، تبدیل آن به یک صفحه ASP.Net فقط بار اضافی به سرور تحمیل کرده و روند اجرای صفحه را کند تر می کند .راجع این مطلب سوال یا اشکالی دارید ؟! آن را در انجمن سایت مطرح نمایید ...         >>>>>  ورود به انجمن تخصصی


نطر خودتان درباره این صفحه را با ما در میان گذاشته و در صورت تمایل از Developer1 حمایت نمایید :

آیا مطالب این صفحه برای شما مناسب و مفید بوده است :

نام :                 
آدرس Email :    
 
نظر شما :  
 
سوال امنیتی : پایتخت ایران ؟      
حمایت از سایت Developer1