آموزش CSS 3 - روش نوین قالب بندی صفحات وب

مقدمه و معرفی CSS 3 :

در بخش آموزش CCS قبلی در سایت ( CSS 2 ) ، به معرفی و آموزش روش قالب بندی صفحات وب با استفاده از استانداردهای CSS 2 پرداختیم . در آن بخش آموزشی درباره مفهوم CSS ، دلیل کاربرد آن و چگونگی استفاده از خواص CSS در صفحات وب پرداختیم . CSS 2 که ورژن قدیمی این زبان است تحولی نوین در طراحی صفحات وب به وجود آورد ، ولی نقص ها و کمبودهایی زیادی نیز داشت . از این رو طراحان استانداردهای وب تصمیم گرفتند تا ورژن جدیدی از این زبان را ایجاد نمایند تا کمبودهای ورژن قبلی را برطرف نمایند . بنابراین CSS 3 متولد شد .

CSS 3 روش نوین قالب بندی صفحات وب است که بیشتر خواص های CSS 2 را شامل شده و خواص جدید و بسیار جالبی به آن اضافه شده است .
بنابراین در این بخش جدید آموزش CSS 3 ، ما فقط به معرفی خواص و قابلیت های جدیدی که در این ورژن گنجانده شده است می پردازیم و با کلیت کار با CSS کاری نداریم .
چنانچه شما اطلاعاتی راجع به CSS و نحوه استفاده از آن ندارید ، ابتدا به بخش آموزش CSS و بخش آموزش تگ < style > در HTML رفته و آنها را مطالعه فرمایید .


خواص جدید CSS 3 :

در CSS 3 ، خواص جالب و کاربردی زیادی اضافه شده است . از جمله این خواص می توان به خطوط حاشیه با گوشه های منحنی ، افکت سایه برای خطوط حاشیه عناصر و یا استفاده از چندین عکس همزمان در پس زمینه یک عنصر نام برد .
در مثال زیر خاصیت جدید خطوط حاشیه با گوشه های منحنی را نشان داده ایم . نمایش صحیح خروجی به ورژن مرورگر شما بستگی دارد .

An exaplme of new CSS 3 Utilities

در بخش های بعدی آموزش به معرفی و نحوه استفاده از این خواص پرداخته ایم .


نگرانی از پشتیبانی از CSS 2 :

هیچ نگرانی برای پشتیانی از خواص قبلی CSS 2 در CSS 3 وجود ندارد . تمام این خواص و امکانات در ورژن CSS 3 لحاظ شده و مرورگرهای مطرح از آنها به طور کامل پشتیبانی می کنند . CSS 3 فقط امکانات جدید و بی نظیری را در اختیار ما قرار داده است .


نکاتی راجع به نحوه آموزش CSS 3 :

در این بخش آموزشی ، ابتدا به معرفی خواص جدید پرداخته و سپس سعی شده تا با ارایه مثال های عملی و سورس کد آنها ، کاربردشان را به صورت اکتیو توسط مرورگر نشان دهیم .
تمامی مثال ها و مطاب این بخش بر اساس استاندارهای مرجع های آموزشی رسمی این زبان طراحی شده و با مرورگر های مطرح IE , Opera , FireFox و Chrome تست شده اند .
به این بخش یک قسمت جدید نیز اضافه کرده ایم که در آن پشتیانی یا عدم پشتیبانی مرورگرهای مطرح از خواص ذکر شده را بررسی کرده ایم .راجع این مطلب سوال یا اشکالی دارید ؟! آن را در انجمن سایت مطرح نمایید ...         >>>>>  ورود به انجمن تخصصی


نظر خودتان درباره این صفحه را با ما در میان بگذارید :

آیا مطالب این صفحه برای شما مناسب و مفید بوده است :

نام :                 
آدرس Email :    
 
نظر شما :  
 
سوال امنیتی : پایتخت ایران ؟