آموزش Word 2010 > آشنایی با Word 2010 > کار با لبه ها ( Tabs ) در ورد 2010

استفاده از برگه‌ها :

استفاده از برگه‌ها اغلب بهترین روش برای کنترل کردن محل شروع شدن متن است. درحالت تعریف شده، هر زمان که دکمه tab را روی صفحه کلید می‌زنید این خط چشمک زن 1.27 سانتی متر در برنامه به جلو غلطانده می‌شود . با افزودن tab stops به خط کش Ruler می‌توانید اندازه و محل این پرش را تغییر دهید، و حتی می‌توانید بیش از یک خط تراز داشته باشید. برای مثال، می‌توانید در آغاز تراز را در سمت چپ صفحه شروع شود و پایان سطر هم در سمت راست به‌‌ همان اندازه که می‌خواهید تمام شود.

استفاده از برگه‌ها
استفاده از برگه‌ها
فشار دادن دکمه tab می‌تواند یک tab را اضافه کند و یا نقطه شروع پاراگراف را از بقیه سطر جدا کند. در کل اگر اولین نقطه در آغاز پاراگراف باشد، اولین خط را از بقیه پاراگراف جدا می‌کند و یا با ایجاد tab هم می‌توان این برجسته سازی را انجام داد.

نشانگر tab :

نشانگر tab در بالای خط کش افقی در سمت چپ صفحه برنامه قرار دارد. با کلیک کردن بر روی tab می‌توانید آن را تغییر دهید و یا آن را فعال و غیرفعال کنید.
 
 نشانگر tab
نشانگر tab
در جدول زیر انواع تب های موجود در ورد 2010 را می بینید :
 
 انواع tab
انواع tab
تذکر : اگرچه دو نشانگر‌ آخر ، بر روی نشانگر tab  هم نشان داده می‌شود اما از نظر تکنیکی tab  نیستند.

افزودن Tab Stop :

 1. پارگراف و یا پارگرافهایی که می‌خواهید به این tab stops اضافه کنید را انتخاب کنید. اگر هیچ پاراگرافی را انتخاب نکرده‌اید این قسمت می‌تواند برای هر پاراگرافی و یا این پاراگراف هم کاربرد داشته باشد.
 2. نشانگر tab selector را کلیک کنید تا زمانی که می‌خواهید از آن استفاده کنید نشان داده شود.
 3. بر روی محل مورد نظر روی خط کش و محلی که می‌خواهید متن در آنجا نشان داده شود، کلیک کنید (به شما این امکان را می‌دهد تا بر روی حاشیه پایینی خط کش کلیک کنید) می‌توانید همزمان چندین tab stops را با هم انتخاب کنید.
 4.  افزودن Tab Stop
  افزودن Tab Stop
 5. نشانگر متن را هرکجا می‌خواهید قرار دهید، و کلید Tab را روی صفحه کلید بزنید پرش بعدی خط چشمک زن صفحه به آن قسمت انتقال داده می‌شود.
 6.  افزودن Tab Stop
  افزودن Tab Stop
 7. برای غیرفعال کردن آن را از روی خط کش حذف کنید.
نکته : روی گزینه Show/Hide ¶ از روی برگه Home کلیک کنید. این به شما این امکان را می‌دهد هر فاصله که میان کلمات و یا پارگراف‌ها وجود دارد را با علامت (¶) ببینید.
 
 افزودن Tab Stop
افزودن Tab Stop
 افزودن Tab Stop
افزودن Tab Stop


نطر خودتان درباره این صفحه را با ما در میان بگذارید :

آیا مطالب این صفحه برای شما مناسب و مفید بوده است :

نام :                 
آدرس Email :    
 
نظر شما :  
 
سوال امنیتی : پایتخت ایران ؟