خانه تالار گفتگو دانلود خبرنامه سفارش سایت درباره ما ارتباط با ما حمایت از ما تبلیغات

درس 6 : آموزش تاثیر طراحی صفحه بر روی سئو SEO

آموزش تاثیر طراحی صفحه بر روی سئو SEO

طراحی صفحات سایت (Design) و چینش اجزای صفحه (Layont) اولین تاثیر را بر روی سایت شما دارند. سایت های شلوغ و تفننی زیادی وجود دارند که کاربران معمولی اینترنت، پس از ورود به آن ها، بدون حتی یک کلیک از صفحه خارج می شوند، زیرا سایت های شلوغ و درهم حوصله کاربر را به سرعت از بین می برد.
موتورهای جستجو بسیار باهوش هستند، ولی درواقع آن ها نرم افزار بوده و حس انسان را ندارند، بنابراین فقط محتوایی (Content) در صفحه که برای آن ها مهم و جذاب هستند را می خوانند.
اگر شما سایت خود را بسیار شلوغ و سنگین طراحی کنید، موتور جستجو نمی تواند محتویات صفحات شما را به خوبی درک کرده و صفحات شما را ایندکس نخواهد کرد. ایندکس نشدن صفحات هم باعث کاهش شدید رتبه در سئو SEO می شود.
چگالی یا تکرار کلمات کلیدی در یک صفحه بایستی حدود 10% کل محتویات باشد. البته در این باره بین تحلیل گران سئو SEO اختلاف نظر زیادی وجود دارد. برخی معتقدند چگالی کلمات کلیدی در صفحه بایستی حدود 5% کل محتویات بوده و برخی دیگر این رقم را تا 20% مناسب می دانند. ما وسط این نظریه یعنی 20% را در نظر گرفته و سعی در رعایت آن می کنیم.
راهنمایی : انداره مناسب صفحات چقدر است ؟

چگالی کلمات کلیدی در محتویات صفحه 10% باشد یعنی این که مثلا اگر کلمات کلیدی مطلب شما "آموزش"، "سئو" و "سایت" هستند، حداقل حدود 10 درصد کلمات محتوی صفحه را این 3 کلمه تشکیل دهند. بهتر است حجم کلمات هر صفحه هم در حدود 200 کلمه باشد، کاربران علاقه ای به خواندن صفحات بسیار طولانی و حجیم ندارند.


به طور کلی چندین مورد مهم وجود دارد که در هنگام طراحی یک صفحه وب بایستی به آن ها توجه کنید :
  • شما بایستی بیش از تگ های HTML صفحه، محتویات یا Content داشته باشید.
  • به هیچ عنوان از frame ها در صفحات خود استفاده کنید. Frame ها دشمن موتورهای جستجو بوده و موتورهای جستجو هم با آن ها دشمن هستند.
  • حد امکان از تبلیغات، به خصوص تبلیغات اسکریپتی در صفحات خود استفاده نکنید. زیرا این تبلیغات ممکن از جاوا اسکریپت استفاده می کنند که اصلا برای SEO سایت مناسب نیست.
  • تا حد ممکن از جاوا اسکریپت در صفحات وب سایت خود استفاده نکنید. اگر هم مجبور شدید، کدهای جاوا اسکریپت را از یک فایل خارجی در صفحه بخوانید و هرگز کدهای آن را در بین تگ های صفحه قرار ندهید.
  • از منوهای کشویی Drop-Dawn جاوا اسکریپت در صفحات خود استفقاده نکنید. این گونه منوها باعث می شوند موتورهای جستجو نتوانند تاثیر صفحات سایت شما را مشاهده کرده و بخوانند. اگر هم زمانی مجبور به استفاده از این نوع منوها شدید، حتما در فوتر صفحه لینک معمولی صفحات مهم خود را قرار دهید.
  • هیچ نوع کاراکتر غیر مرتبط و متن بی ارتباط به محتویات اصلی صفحه را در عنوان صفحه (Page (Title قرار ندهید.
  • پوشه های اضافی و تو در تو برای قراردادن محتویات سایت خود ایجاد نکنید. تا حد ممکن محتویات سایت را به شاخه اصلی سایت یا root نزدیک نگه دارید.
  • از محتویات فانتزی و تنفنی مثل Flash، Splash، عکس های متحرک و ... تا حد امکان به جز موارد واقعا ضروری در صفحه خود استفاده نکنید.