برنامه های ويژوال بيسيک

ويژوال بيسيک

یکی از برنامه های جدید و نوظهور در عرصه برنامه نویسی ، برنامه Microsoft Visual Basic است. این نرم افزار بر مبنای زبان برنامه نویسی Basic طراحی شده است و با توجه به امکانات مختلفی که از قبل به صورت آماده در آن قرار داده شده است ، طراحی برنامه های کاربردی تحت ویندوز را بسیار ساده کرده است . در این قسمت من چند برنامه که خودم توسط این برنامه طراحی کرده ام به همراه توضیح مختصری در مورد هر یک از آنها قرار داده ام که در صورت تمایل می توانید آنها را دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید .


1 ) Bainary Numbers

نام : اعداد باینری
فایل : Bainary.rar     دانلود
سايز : 486KB
این برنامه یک برنامه آموزشی درسی است که می تواند توسط دانشجویان رشته کامپیوتر مورد استفاده قرار بگیرد. این برنامه توانایی تبدیل عدد در مبناهای گوناگون از جمله 2،8،10و 16 را دارا می باشد و می تواند در حل مسایل مبناها مفید باشد.

برنامه های ويژوال بيسيک : Bainary Numbers


2 ) GameFlex

نام : تصاویر مشابه
فایل : GameFlex.rar     دانلود
سايز : 432KB
در اين بازی در مجموع 56 خانه و 28 جفت تصوير وجود دارد که هر خانه يک عکس را در خود جای داده است . بازيکن بايد با کليک کردن بر روی خانه ها ، سعی کند تصاوير مشابه را پيدا کند . که در اين صورت تصاوير مشابه پاک شده و علامت سؤال مربوط به خانه آنها حذف می شود .

برنامه های ويژوال بيسيک : GameFlex


3 ) Elexia جورچين رنگ

نام : جورچين رنگ
فایل : Elexia.rar     دانلود
سايز : 202KB
در مجموع جدول این بازی دارای 100 خانه ( به صورت 11 ردیف 9 تایی ) است . خانه های رنگی از بالای جدول رو به پايين حرکت می کنند و بازيکن می تواند به وسيله کليد های جهت نمای کيبرد آنها را جا به جا کند . بازیکن باید نحوه قرارگیری رنگها را در خانه های جدول طوری تنظیم کند که حداقل 3 خانه همرنگ به صورت یک رد یف افقی ،عمودی یا مورب به وجود بیاید ، که در این صورت خانه های همرنگ حذف می شوند .
نحوه امتیاز دهی : در صورتی که 3 خانه به صورت افقی ، عمودی یا مورب همرنگ شوند 90 امتیاز به جمع امتیازات اضافه می شود . در صورتی که تعداد خانه های همرنگ بیش از 3 خانه باشد ، محاسبه امتیاز به صورت تصاعدی به شرح زیر انجام می شود :
4 خانه 180 امتیاز - 5 خانه 270 امتیاز - 6 خانه 360 امتیاز
با افزایش امتیازات ، حرکت خانه های رنگی بازی سریعتر شده و سطح دشواری بازی افزایش پیدا می کند ، که در هر لحظه میزان دشواری بازی توسط قسمت Level تعیین می شود .

برنامه های ويژوال بيسيک : GameFlex