آموزش XML   >   مشاهده و قالب بندی فایل های XML   >   مشاهده فایل های XML

مشاهده فایل های XML :

فایل های XML در تمام مرورگرهای استاندارد ، قابل مشاهده هستند . کد زیر یک فایل ساده XML را نشان می دهد . برای مشاهده آن در مرورگر بر روی گزینه مشاهده فایل XML کلیک نمایید :
نکته : همانطور که قبلا اشاره کردیم و می دانید ، فایل های XML خروجی مثل فایل های HTML بر روی صفحه ندارند و فقط برای انتقال و نگهداری اطلاعات استفاده می شوند .

مثال <note>
  <to>Hamed</to>
  <from>Ali</from>
  <heading>Reminder</heading>
  <body>Don't forget me this weekend!</body>
</note>
مشاهده فایل
XML
XML مشاهده فایل

همانطور که هنگام مشاهده فایل XML در مرورگر متوجه شدید ، مرورگرها کدهای XML را به جند رنگی نمایش می دهند . مثلا نام تگ ها را به رنگ قرمز و رنگ متن ها را مشکی نشان می دهند . این کار برای خوانایی و درک بهتر کدها صورت می گیرد .
همچنین علامت های ( + ) و ( - ) در کنار تگ ها و المنت هایی که دارای عنصر فرزند هستند ، قرار می گیرند ، که به وسیله آنها می توانید تگ را باز کرده و یا ببندید .
برای مشاهده فایل XML بدون علامت های ( + ) و ( - ) ، بر روی صفحه در مرورگر کلیک سمت راست کرده و گزینه " View Page Source " را انتخاب نمایید .

نمایش یک فایل خراب XML در مرورگر :

اگه فایل XML ای که می خواهید آن را مشاهده نمایید ، دارای اشکال ساختاری یا error باشد ، مرورگر قادر به نمایش صحیح آن نخواهد بود و یک پیام اشکال را بر روی صفحه نمایش می دهد . برای مثال فایل قرار داده شده در مثال زیر ، دارای اشکال است . برای مشاهده نحوه کار مرورگر در هنگام باز کردن آن ، بر روی لینک کلیک نمایید :

مشاهده یک فایل خراب XML

راجع این مطلب سوال یا اشکالی دارید ؟! آن را در انجمن سایت مطرح نمایید ...         >>>>>  ورود به انجمن تخصصی


نطر خودتان درباره این صفحه را با ما در میان بگذارید :

آیا مطالب این صفحه برای شما مناسب و مفید بوده است :

نام :                 
آدرس Email :    
 
نظر شما :