خانه دانلود خبرنامه سفارش سایت درباره ما ارتباط با ما حمایت از ما تبلیغات

آموزش شروع کار با کلاس گوگل Google Classroom

آموزش شروع کار با کلاس گوگل Google Classroom

کلاس گوگل یا Google Classroom، یک سرویس رایگان و آنلاین است که بسیار راحت و سریع، به معلمان، دانشجویان و اساتید، امکان به اشتراک گذاری و تبادل فایل ها و مطالب درسی را می دهد.
معلمان می توانند تکالیف و برنامه های درسی را برای دانشجویان ارسال کرده، تا پس از تکمیل و انجام آنها، نمره دهی شده و اشکالات خود را مشاهده نمایید. تمامی این امور، بدون چاپ حتی یک برگه، امکان پذیر است.
گوگل کلاس یا Classroom همچنین یک ابزار و راه ارتباطی نیز است. معلمان می توانند اطلاعیه و برنامه های درسی و تکالیف دانش آموزان را منتشر کرده و به آنها و والدین شان ایمیل فرستاده و همه افراد را مطلع نمایند.
ابزار Google Classroom به صورت ویژه ای بر روی سرویس Google Drive (ابزار ویژه گوگل برای رایانش ابری یا Cloud و قرار دادن فایل ها بر روی اینترنت به صورت رایگان)، کار می کند. این سرویس به معلمان امکان می دهد تا از سایر سرویس های آنلاین و رایگان گوگل مثل اسناد گوگل (Google Docs)، فرم های گوگل (Google Forms) و چندین امکان دیگر جهت ایجاد، انتشار و نگهداری فایل ها و اطلاعیه ها، استفاده نمایند.

راهنمایی :

بخش آموزش کلاس گوگل یا Google Classroom به صورت ویژه ای، جهت آموزش معلمان و استفاده آن ها از این ابزار، طراحی و تدوین شده است. این بخش شامل مطالبی جهت آموزش ایجاد کلاس ها و اطلاعیه ها، نمره دهی به دانشجویان و ارتباط با آنها و والدین شان می باشد.


آموزش نحوه دسترسی به سرویس گوگل کلاس Google Classroom

قبل از این که بتوانید از سرویس کلاس گوگل یا Google Classroom استفاده نمایید، بایستی وارد حساب کاربری یا Google Account خود شوید. اگر در گوگل، حساب کاربری ندارید، ابتدا به بخش آموزش ایجاد حساب کاربری در گوگل رفته و پس از افتتاح و فعال سازی حساب خود، به ادامه آموزش این بخش، باز گردید.
ابزار گوگل از طریق ادرس Classroom.google.com قابل دسترسی است. همچنین برای سرویس Google Classroom، برنامه (App) ویژه اندروید و آیفون نیز وجود دارد که می توانید آن ها را دانلود کرده و بر روی موبایل یا تبلت خود، نصب کنید.

راهنمایی :

برنامه تحت موبایل کلاس گوگل، راه بسیار مناسبی جهت دسترسی به کلاس ها (Classrooms) های شماست. اما طبیعتا استفاده از یک کامپیوتر یا لپ تاپ، به علت داشتن صفحه نمایش بزرگتر و کیبورد و موس، کار شما جهت ایجاد و مدیریت درس ها و اطلاعیه ها و نمره دهی را ساده تر خواهد کرد.


آموزش ایجاد کلاس در ابزار Google Classroom

پس از باز کردن ابزار گوگل کلاس، اولین چیزی که بدان نیاز خواهید داشت، ایجاد یک کلاس است. برای این منظور، بر روی دکمه + در سمت راست و بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Create Class را انتخاب نمایید.
آموزش کار با کلاس گوگل Google Classroom
© Copyright 2007 - 2021 Developer 1 ®
Designed & Owned By Mehrdad Fattahi
Pishgaman Toseye Web Company
استفاده از مطالب سايت با ذکر آدرس کامل و نام سايت بلامانع است .
این سایت در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است .